پیامبر (ص) سطح فرهنگی مردم را از مسجد افزایش داد
پيامبر (ص) سطح فرهنگي مردم را از مسجد افزايش داد
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گلستان:

پیامبر (ص) سطح فرهنگی مردم را از مسجد افزایش داد

حجت الاسلام ليواني گفت: در صدر اسلام پيامبر (صلي الله عليه و آله وسلم) سطح فرهنگي مردم را از مسجد افزايش داد.
شناسه خبر : 29870 تاریخ انتشار : ۴ شهريور ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۰۷:۵۳

 به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از گلستان ، حجت الاسلام و المسلمین«قاسم لیوانی» عصر دیروز (چهارشنبه 3 شهریور) در آیین رونمایی از پوستر جشنواره مسابقه ملی عکس نوشت «نگاه آسمانی» اظهار کرد: مسجد نقش زیادی در صدر اسلام داشت و پیامبر مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) تصمیمات مهم را در مسجد و با حضور مردم اتخاذ می کرد.

 

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گلستان ادامه داد: مردمی که آداب معاشرت نیاموختند پیامبر مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) این افراد را در مسجد ساخت و به بهانه نماز برای این افراد صحبت می کرد و براساس این مسئله است که احادیث زیادی از پیامبر مکرم اسلام از مسائل اخلاقی به یادگار مانده است.

 

حجت الاسلام لیوانی بابیان اینکه مسجد نقش به سزایی در صدر اسلام  در حوزه تربیتی و اجتماعی داشت، ابراز داشت: پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) توانست سطح فرهنگ مردم را از مسجد ارتقاء دهد.

 

وی افزود: به دلیل جاهلیت و عدم آگاهی برخوردهای ناشایستی در صدر اسلام از مردم سر می زد و پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) توانست شخصیت این افراد را در مسجد بسازد.

 

حجت الاسلام لیوانی یادآور شد: باید تلاش کنیم که جوانان ما مسجدی شوند و گاهی شاهد آن هستیم رفتارهای رقم می خورد که جوانان از فعالیت مسجد دور می شوند و باید شرایطی را فراهم کنیم که بتوانند جوانان در مسجد جایگاه خود را پیدا کنند و این مسئله به ارتقاء سطح فرهنگی جامعه نیز کمک می کند.