برگزاری مراسم «۱۰ شب ۱۰ مسجد» با محور جهاد تبیین به مناسبت ایام‌الله دهه فجر
برگزاري مراسم «۱۰ شب ۱۰ مسجد» با محور جهاد تبيين به مناسبت ايام‌الله دهه فجر
رئیس کارگروه مساجد ستاد دهه فجر استان گلستان خبر داد:

برگزاری مراسم «۱۰ شب ۱۰ مسجد» با محور جهاد تبیین به مناسبت ایام‌الله دهه فجر

بيکي با بيان اينکه مساجد به عنوان پيشاني فعاليت‌ها در دهه فجر نقش‌آفريني مي‌کنند، گفت: مراسم «۱۰ شب ۱۰ مسجد» با محور جهاد تبيين به همت ستاد هماهنگي کانون‌هاي مساجد استان گلستان برگزار مي شود.
شناسه خبر : 43874 تاریخ انتشار : ۲ بهمن ۱۴۰۱ زمان انتشار : ۱۲:۵۳

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از استان گلستان، مهدی بیکی روز (شنبه اول بهمن ماه) در نخستین جلسه کارگروه مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گلستان گفت: امسال چهل و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی را در حالی پشت سر می گذاریم که همچون گذشته با فشارها و حساسیت‌های ایجاد شده از سوی دشمنان مواجهیم، اما این اقدامات منجر به استحکام هرچه بیشتر ما در راستای حرکت در مسیر انقلاب اسلامی است.

رئیس کارگروه مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گلستان افزود: توصیه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در این ایام، نقشه راهی است که بتوانیم بر اساس آن برنامه هایمان را تدوین کنیم.

 

بیکی ادامه داد: دهه مبارک فجر از جلمه ایامی است که ما به عنوان دستگاه فرهنگی می توانیم برنامه‌های متعددی را ویژه گروه سنی به ویژه جوان طراحی کنیم؛ بنابراین دهه فجر فرصتی برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی با رویکردی متفاوت و همراه با شادمانه های متنوع برای نوجوانان و جوانان است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مداحان، گفت: معظم له در این دیدار تبلیغات را مورد تاکید قرار دادند و فرمودند: «در راس تمام جنگ های دشمن، بحث تبلیغات است»، بنابراین امسال کمیته مساجد با نگاهی گسترده تر فعالیت کرده و دستگاه های دیگر نیز در این کمیته دعوت شده اند.

 

بیکی با بیان اینکه مساجد به عنوان پیشانی کار فعالیت ها در دهه فجر است، افزود: خاستگاه انقلاب اسلامی ایران از مساجد بوده است و بی حرمتی و عدم توجه به مسجد یک گناه نابخشودنی است.

 

وی تاکید کرد: توجه به مسجد باید یک توجه ویژه باشد و باید ارزش مسجد را قدر دانست تا نوجوانان و جوانان بتوانند حضور یابند و رفت و آمد کنند و ذائقه شان شیرین شود.

 

رئیس کارگروه مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گلستان با اشاره به برخی از برنامه های این کارگروه در استان گلستان گفت: جشن های دهه فجر در مساجد تحت عنوان (10 شب 10) مسجد در دهه فجر برگزار می شود.

 

بیکی با بیان اینکه در راس برنامه های این 10 شب، جهاد تبیین با حضور و سخنرانی اساتید برجسته است، افزود: برگزاری تریبون آزاد، سرود، امضای میثاق نامه، پلاکاردنویسی توسط نوجوانان، مسابقه کتابخوانی نوجوانان و فجرانه در قالب زیباسازی محله و مسجد از برنامه های 10 شب 10 مسجد است.