طراحی ایجاد کانون فرهنگی و هنری در جوار مساجد یک مدل استاندارد فرهنگی است
طراحي ايجاد کانون فرهنگي و هنري در جوار مساجد يک مدل استاندارد فرهنگي است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:

طراحی ایجاد کانون فرهنگی و هنری در جوار مساجد یک مدل استاندارد فرهنگی است

کشميري گفت: طراحي ايجاد کانون فرهنگي و هنري در جوار مسجد يک مدل بسيار استاندارد فرهنگي است که توانسته نتايج و آثار فراواني را در ايجاد فرهنگ صحيح فراهم کند.
شناسه خبر : 31058 تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۳:۴۳

«عادله کشمیری» به مناسبت «19 مهر، سالروز بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کانون های فرهنگی هنری مساجد» به ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از گلستان گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد یک نقش بسیار موثر و مفید در ایجاد فرهنگ معنوی در سطح جامعه دارند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان افزود: حمایت از کانون های فرهنگی باید یک سیاست مستمر و مداوم از سوی نهادهای دولتی و حاکمیتی باشد.

 

وی ادامه داد: طراحی ایجاد کانون فرهنگی و هنری در جوار مسجد یک مدل بسیار استاندارد فرهنگی است که توانسته است نتایج و آثار فراوانی را در ایجاد فرهنگ صحیح فراهم کند.

 

کشمیری اظهارداشت: این مدل به گونه ای تدوین شده است که حداقل بار مالی و حقوقی را بر دوش دولت دارد اما در مقابل آثار بسیار مطلوبی را در زمینه فرهنگی و هنری ایجاد کرده است.

 

وی گفت: سخنان مهم مقام معظم رهبری در 19 مهر درباره کانون های فرهنگی و هنری نشان از این مسئله دارد که کانون های فرهنگی و هنری بسیار مهم هستند و می توانند تاثیرات مطلوبی داشته باشند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان افزود: نقش روحانیون و بسیج در فعال سازی این کانون ها بسیار مهم است که مورد تاکید ایشان بود باید در مورد این خطاب برنامه ریزی شود.

 

وی گفت: یکی از ویژگی های مهم این کانون ها مردمی اداره شدن آنهاست که نباید از آن غفلت کرد و باید با حمایت های مادی و معنوی این ویژگی را پررنگ کرد.

 

کشمیری ادامه داد: بسیاری از طرح های فرهنگی با حداقل هزینه ها در جوار مساجد در حال برگزاری است که اگر این طرح ها در ادارات دولتی برگزار شود شاید هزینه چندین برابر باشد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان افزود: استان گلستان دارای 816 کانون فرهنگی و هنری است که برنامه های خوبی در آن برگزار می شود.

 

وی گفت: یکی از برنامه های خوب هنری که کانون فرهنگی و هنری طنین مسجد صاحب الزمان(عج) گرگان در سطح ملی و در چندین دوره آن را برگزار می کند جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد است که باید از آن حمایت شود تا این رخداد هنری برای کانون های مساجد کشور ماندگار بماند.